Haberler


En iyi çözüm maksimum verimlilik için ideal ikili Multi Servo Pres & Modüler Transfer Sistemleri


Artan global rekabet ile üretim miktarlarındaki artış, işçilik maliyetlerinin ve malzeme firelerini azaltarak verimliliğin artırılması için şirketler yeni teknolojilere yönelmektedirler. Bu kapsamda klasik yöntem ile üretim yapan müşterilerimiz, üretimi ve tasarımı Bias Mühendislik’e ait Bias Multi Servo© pres ve transfer sistemlerini kullanarak %250’e varan verimlilik artışı sağladılar.

Multi Servo presin en önemli avantajlarından biri, yapılacak işe en uygun koç hareketi seçilerek transfer sistemi ile maksimum uyum sağlamasıdır. Geniş pres hız aralığı, yüksek iş yapma enerjisi ve ayarlanabilir strok mesafesi gibi özellikleri sayesinde, transfer ile çalışmanın yanı sıra aynı presle, prograsif kalıp kullanıcıları için de daha hızlı üretim, manuel operasyonlu imalat yapan işletmeler için de az adamla daha fazla üretim imkanını bir arada sunmaktadır.

Bias Multi Servo© pres ve transfer sistemlerinin saha performansını müşterilerimize sorduk;
İzmir Torbalı’da faaliyet gösteren Granit Ev Gereçleri firması 1960 yılından bu yana başta ütü masası, çamaşırlık ve kurutmalık olmak üzere ev gereçleri ve aksesuarları imalatını gerçekleştirmektedir.

S* Bias Multi Servo© pres, üretiminize nasıl bir katma değer sağladı?
C* Bias Multi Servo© transfer presinizle, pres işlerinde otomasyona geçerek şirketimizde kültür değişikliği yarattık, özellikle prograsif kalıpların maliyetlerinin çok yüksek olmasından dolayı genelde manuel kalıplarla üretimi gerçekleştiriyorduk. Transfer presini kullanmaya başladıktan sonra, daha az elemanla yüksek adetli üretim kapasitesine ulaştık.

S* Varsa getirdiği avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?
C* Merdiven basamağı imalatında eski yöntemde 4 pres x 4 kişi ile yapılan işi, transfer presi ile yaptığımızda %250'ye varan üretim artışı sağladık, maliyetleri azaltmanın yanı sıra bu iş için kullanılan 4 adet presi de boşa çıkarak başka işlerde kullanma şansı yarattık.

Transfer presimizi kullanan diğer müşterimiz, Myer Filtre firması 1984 yılından bu yana Ankara’da özel ve standart yağ filtreleri imalatı yapmaktadır.

S*   Bias Multi Servo© pres, üretiminize nasıl bir katma değer sağladı?
C*   Bias Multi Servo© transfer presi kullanmadan önceki üretimlerimizde; aynı işi 5 adam x 5 pres kullanarak günde maksimum 1.200 adet olan ürün miktarımız vardı, Bias Multi Servo© transfer presi ile 1 adam x 1 pres ile günlük 8.200 adet gibi çok başarılı bir üretim adedine ulaştık.
S*   Ürünlerimizi başkalarına tavsiye eder misiniz, Neden?
C*   Metal şekillendirme sektöründe bizlere göre çığır açmış bir tezgahtır. Nasıl ki bizde işçilik ve elektrik maliyetlerini %30 oranında düşürmüş ise seri üretim gerektiren metal şekillendirme sektöründe çok faydalı bir tezgah olduğundan rakiplerim hariç herkese tavsiye ederim.

Bias Mühendislik olarak amacımız en uygun şartlarda bu son teknolojiyi yaygınlaştırarak üreticilerimize sürdürülebilir rekabet ortamı yaratıp, ülke ekonomimize katkı sağlamak istiyoruz.

BİAS MULTİ SERVO© PRES’İN SAHA PERFORMANSI
Bugüne kadar klasik (Hidrolik & Eksantrik) preslerle üretilen parçaları Bias Multi Servo© pres ve transfer sistemlerimizi kullanarak üreten Müşterilerimiz % 250’e varan verimlilik artışı sağladılar.
Üretilen parçalar ve üretim şekillerine yönelik detaylar aşağıdaki gibidir.

 

Sektör

Parça Tipi

Parça Resmi

Operasyon Şekli

Sıvama Boyu, mm

İş Hızı, sn

Verimlilik Artışı (%)

Klasik

Bias Multi Servo©

Klasik

Bias Multi Servo©

Ev Gereçleri

Ütü Masası Gövdesi

Tekli kalıp
(Hidrolik pres)

Transfer

22

15

7

215

Ev Gereçleri

Merdiven Basamağı

Manuel operasyonlar
(Hidrolik + Eksantrik pres)

Transfer

25

15

6

250

Ev Gereçleri

Ütü Masası Sepeti

Manuel operasyonlar
(Eksantrik pres)

Transfer

10

15

6

250

Otomotiv

Yağ Filtresi

3 Tesirli tekli kalıp
(Hidrolik pres)

Transfer

210

12

5

240

Beyaz Eşya

Fırın Gövdesi

Presler arası transfer
(Hidrolik pres)

Presler arası transfer

10

13

6

216

Beyaz Eşya

Fırın Kapağı

Presler arası transfer
(Hidrolik pres)

Presler arası transfer

40

15

6

250

 

2016.09.22 tarihinde gönderildi.


HaberlerTümünü Gör